Tyrimai rodo, kad iš užšaldytų embrionų gimusieji vaikai yra socialiai aktyvesni. Jie komunikabilesni ir labiau nepriklausomi.
Mokslininkai teigia, jog jei pagalbiniam apvaisinimui taikant IVF (invitrofertilization –apvaisinimas mėgintuvėlyje) technologiją panaudojami užšaldyti embrionai, galima prognozuoti, kad gimusių vaikų socialiniai įgūdžiai bus aukštesnio lygio nei tų, kuriems buvo naudojami „švieži“ embrionai.
Atsižvelgiant į moters norą ir teisės aktus, po IVF užšaldomas skirtingas embrionų skaičius. Nepavykus pagalbiniam apvaisinimui ar esant nesėkmingam nėštumui, embrionai panaudojami pakartotiniam apvaisinimui.
Kodėl vaikai, gimę iš užšaldytų embrionų, pasižymi ryškesniais socialiniais įgūdžiais, mokslininkai paaiškinti negali. Tačiau žinoma, kad ilgalaikio užšaldymo sąlygas atlaiko tik patys atspariausi embrionai.
Gali būti, kad tam įtakos turi embriono persodinimo laikas. Jeigu pagalbinis apvaisinimas atliekamas praėjus kuriam laikui po kiaušidžių stimuliacijos stipriais hormoniniais preparatais, organizmas turi galimybę atsistatyti.
Dar viena priežastis gali būti faktas, kad pagalbinio apvaisinimo būdu gimę vaikai neretai yra jauniausi šeimoje, taigi labiau lepinami, turi mažiau įpareigojimų nei vyresni vaikai, kurių pečius slegia tam tikra atsakomybės našta.
Mokslininkai teigia, kad paslaptis slypi tėvuose. Pagalbinio apvaisinimo būdu vaikai gimsta pas subrendusius tėvus, kurie pasiruošę auginti vaikus ir patys yra labiau socialūs. Nuo pirmųjų gimimo dienų vaikus supa suaugusių žmonių aplinka, dėmesys jiems, todėl socialiniai įgūdžiai formuojasi greičiau.
Plačiau:
https://www.dailymail.co.uk/health/article-2802832/children-born-frozen-embryos-sociable-born-fresh-ones.html