Klausimas. 11 m. sūnui jau keli metai ASO kraujo tyrimas rodo tai virš 800, tai pamažėja virš 700, tai vėl padidėja virš 800. Vieni gydytojai liepia operuoti anginą, tačiau vėliau Santariškėse patarė to nedaryti, nes vaikas jau nuo 2011 m. anginomis neserga (seniau sirgdavo gal 1-2 kartus per metus, buvo kažkada ir 3 kartus, bet jau seniai). Tonziles paspaudus seniau pūlių ištryško, o dabar sakė nėra ir liepė neoperuoti. Ką mums daryti, įdomu kodėl vėl ASO padidėjo? Po padidėjimo vaikui šiemet buvo pūlinis faringitas, sugėrė antibiotikų kursą. Dažnokai būna besitęsianti sloga, polipai 1-o laipsnio, operuoti nereikia. Tiesa, dantys kaip ir vis tikrinami, tik paskutiniu metu pastebėjom prie naujo danties pūlinuką, bet seniau pūlinių kaip ir nebuvo. Lina.
Atsako gydytojas otorinolaringologas Dainius Guzevičius
ASO titras padidėti galėjo ir dėl susidariusio pūlinuko prie danties. Kai tonzilės kietokos, randėtos, tai pūlių ar skysto detrito iš jų gali ir neišsispausti. Kažin, kaip sritiniai limfmazgiai, jei padidėję abipus, o ne tik danties pūlinuko pusėje, tai kaip ir papildytų lėtinio tonzilito diagnozę. Tiesa, kiek netikėta ta jūsų „pūlingo faringito“ diagnozė. Ryklės užpakalinėje sienelėje yra limfinių folikulų, bet jie dažniau būna padidėję, paraudę ir susiliejantys nei su pūlingu apnašu. Gal taip pavadino paūmėjusį tonzilitą? Rekomenduočiau LOR gydytojo konsultaciją susitvarkius dantuką, kad įvertintų viską kartu, ASO titrą ir limfmazgių būklę, tada dar kartą aptarsite operacijos tikslingumą.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.