Klausimas. Šiuo metu gyvename Norvegijoje ir turime 10 mėn. dukrytę. Prieš kokius 3 mėnesius jai pradėjo pūliuoti akytes. Tuo metu buvome Lietuvoje ir mums išrašė „Torbex“ lašiukų akytėms. Sulašinom vaistus pagal gydytojo rekomendacijas. Tam kartui nustojo jos pūliuoti. Grįžom atgal čia ir vėl jos pradėjo pūliuoti. Pasiskambinome gydytojai ir vėl sakė lašinti tų pačių vaistukų. Na ir vėl mes juos lašiname, kai nustoja pūliuoti, tai dar 2 dienas sulašiname ir nustojam. Bet praeina dar dvi dienos ir viskas iš naujo. Ir vėl ji rytais neatmerkia dešinės akytės, ji būna tokiu storu sluoksniu ir jau sudžiūvę tie pūliukai... Bet dažniausiai tik viena akytė. Nuėjom čia pas gydytoją ir mums išrašė „Kloramfenikol“ 5mg/ml. Jie irgi kaip kiti vaistai, kol lašini - tol gerai, tik nustoji - ir vėl tas pats... Ką patartumėte mums daryti? Gal čia alerginė reakcija? Alerginių tyrimų mums čia nedaro... Tai ar galėtų būti tai susiję? Viskas prasidėjo, kai mažytė pradėjo valgyti mėsytę, gal čia tik sutapimas. Beje, jei atsiranda egzema ir kartais bėrimai ant kūno ir veido, mes naudojame vietinius vaistus. Vitalija.
Atsako vaikų ligų gydytoja Indrė Būtienė
Be Jūsų dukrytės apžiūros, okulisto konsultacijos nėra lengva pasakyti, kodėl pūliuoja akytės. Alerginės akių ligos pasireiškia vyresniems vaikams, jūsų dukrytė dar per maža, maisto alergija tik jūsų minėtais simptomais nepasireiškia. Sergant alerginiu junginės uždegimu vyrauja paraudusios akių junginės, niežulys, ašarojimas. Jei egzeminis bėrimas pasireiškia tik retkarčiais, epizodiškai, nėra niežulio, alergija maistui taip pat mažai tikėtina.
Kodėl būna pūlingos išskyros iš akių, nėra lengva pasakyti. Gali būti susiaurėjęs ir infekuotas ašarų latakas, kurį tuomet reikėtų zonduoti. Taip pat uždegimo priežastimi gali būti sukėlėjas, kuris yra atsparus jūsų vartojamiems antibakteriniams preparatams. Tokiu atveju reikėtų paimti bakteriologinį pasėlį ir nustatyti, koks tai yra sukėlėjas, ir jo atsparumą antibiotikams. Jei uždegimas gerokai išplitęs, tenka vartoti ir geriamus (arba leidžiamus į veną) antibiotikus.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.