Klausimas. Turiu 2,5 metų mergaitę, kuri negirdi viena ausim. Viršutinių kvėpavimo takų ligomis neserga beveik visai, iš tikro išvis retai teserga ir labai lengvai išgyja. Tačiau knarkia ir dažnai būna išsižiojusi. Kreipėmės į LOR gydytoją Lietuvoje, pasakė, kad padidėję adenoidai, priskyrė vaistų „Mometasone teva“ kartą dienoje po vieną įpurškimą. Vaistus rekomendavo vartoti 1-2 mėn. Norėjau pasiteirauti, ar gali būti sutrikusi klausa vien dėl adenoidų? Ir kiek laiko tiksliai reikia vartoti šiuos vaistus? Ausų uždegimų nesam turėję, esam užsienyje, laukiame ilgoje eilėje pas LOR gydytoją. Jolanta.
Atsako gydytojas otorinolaringologas Dainius Guzevičius
Be subjektyvių požymių, t.y. gydytojas žiūrėjo ar ne, matė ar ne ir pan., galima atlikti timpanogramą, įvertinančią būgnelio judrumą. Jei būgnelis nejudrus – skirtas gydymas tinkamas. Mometasone efektas gali būti trumpalaikis, susirgus sloga "ausies užgulimas" gali vėl pasikartoti. Adenoidų šalinimas - patikimesnė priemonė, nes duoda ilgalaikį efektą.
Jei to nepakanka – gali būti atliekama timpanostomnija su vamzdelio įdėjimu (tokiais atvejais, kai nepadeda kitos gydymo priemonės, padaromas mažytis pjūvis būgnelyje, atsiurbiamas ten susikaupęs sekretas ir įstatomas mažytis, medinę "senovišką" siūlų ritę primenantis vamzdelis. Jis užtikrina susirenkančio sekreto pasišalinimą, normalų slėgį būgninėje ertmėje, regresuoja pačios gleivinės pakitimai, pagerėja klausa. Neretai tas vamzdelis pats "išstumiamas", o būgnelio pjūvis savaime užsitraukia. Jei ne - pašalinamas gydytojo, paprastai, praėjus pusmečiui nuo įdėjimo).
Jei būgnelis paslankus, gali būti didesnis ar mažesnis vienpusis klausos nervo pakenkimas. Reikalinga patikima ir kvalifikuota LOR gydytojo konsultacija.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.