Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Vaistininkai primena moterims: laikas pasirūpinti savimi

Šaltinis: vlmedicina | 2021-08-23 16:08:24

Šalies vaistininkai sako pastebintys, kad artėjant mokslo metams moterys dažniau pirmenybę teikia preparatams, skirtiems visai šeimai, ir pamiršta save. Visoms moterims naudinga valgyti kuo daugiau žuvies, ypač riebios, kurioje gausu omega rūgščių.

Šalavijas
Šalavijas / Jolitos Čiukšytės nuotr.

Pasak „Eurovaistinės“ vaistininkės Kristinos Staivės, galima rasti maisto papildų ir vitaminų įvairaus amžiaus moterims, jų poreikis su amžiumi keičiasi, todėl svarbu atsižvelgti ir į tai. Vis dėlto farmacininkė akcentuoja, kad yra tam tikrų medžiagų, kurios nepriklausomai nuo amžiaus naudingos moterims įvairiais gyvenimo etapais.

Retai valgančioms žuvį moterims vaistininkė rekomenduoja vartoti omega-3 preparatus, jie, anot K. Staivės, svarbūs visais moters gyvenimo laikotarpiais, nes teigiamai veikia širdies ir smegenų veiklą, sąnarius.

Taip pat moterims naudingi ir nakvišų preparatai. „Paauglėms nakvišų preparatai mažina menstruacijų skausmus, prieš mėnesines atsirantantį krūtų tempimo skausmą, reguliuoja odos būklę, hormonų gamybą, gerina plaukų augimą, naudinga ir reprodukcinei funkcijai palaikyti“, – pranešime žiniasklaidai naudas vardija K. Staivė.

Vaistininkė taip pat rekomenduoja pasirūpinti ir kalcio bei vitamino D atsargomis. Šios medžiagos svarbios visais gyvenimo etapais, kaulus stiprinti reikia ir paauglėms, ir vyresnėms nei keturiasdešimties moterims, nes vyresniame amžiuje vargina kaulų retėjimas.

Šiuolaikiniame pasaulyje dažnai moterys ieško priemonių, kurios padėtų įveikti įtampą, stresą, dirglumą, nemigą, todėl reikėtų nepamiršti mėtos, melisos, apynių.

Planuojančioms nėštumą arba pirmus mėnesius besilaukiančioms naudinga yra folio rūgštis, ji naudinga kraujodarai, siekiant apsisaugoti nuo anemijos. Nors dažnai teiraujamasi dėl geležies preparatų moterims, vaistininkė atkreipia dėmesį, kad ši medžiaga turėtų būti rekomenduojama gydytojo atlikus kraujo tyrimus.

Rekomendacijos brandaus amžiaus moterims

Vaistininkė pastebi, kad dažniausiai dėl pasikeitusios savijautos konsultuojasi brandaus amžiaus moterys, jas menopauzės laikotarpiu vargina karščio bangos, padidėjęs prakaitavimas.

„Tokio amžiaus moterims naudingi preparatai, kurių sudėtyje yra raudonojo dobilo, jis turi daug fitoestrogeno ir yra klimakteriniu laikotarpiu labai naudingas moterims. Taip pat šiuo laikotarpiu labai naudingas šalavijas, kuris padeda sušvelninti karščio bangas. Šio amžiaus moterys dažnai būna jautrios, gali atsirasti netgi psichikos sutrikimai, padidėja jautrumas, todėl naudingas raudonėlis, kuris nuramina psichiką ir mažina kraujospūdį“, – vardija vaistininkė.

Brandaus amžiaus moterims naudinga ir puikiai pažįstama liepa, kurioje taip pat gausu medžiagų, artimų moteriškiems lytiniams hormonams, todėl liepų žiedai veikia jauninančiai.

Vaistininkė sako pastebinti, kad artėjant mokslo metams moterys dažniau renkasi vitaminus didesnėmis pakuotėmis, tokius, kurie tiktų visai šeimai. „Noriu paskatinti moteris atsižvelgti į savijautą ir rinktis tai, kas tinka būtent jums“, - sako vaistininkė.

Vis dėlto nereikėtų pamiršti, kad maisto papildai neatstoja visavertės mitybos ir sveiko gyvenimo būdo ir būtent dabar naudinga valgyti kuo daugiau šviežių sodo ir daržo gėrybių. „Neišskirčiau vienos uogos, daržovės ar vaisiaus, kurį reikia labiausiai valgyti. Svarbu plati įvairovė ir išragauti kuo daugiau skirtingų gėrybių, suvalgyti kuo daugiau įvairių spalvų uogų ir daržovių“, – pataria vaistininkė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Ką daryti, kad medicinos įrangos pardavimų valdymas būtų efektyvesnis?
Medicinos įrangos pardavimų rinka pasižymi griežtais reikalavimais, sudėtingomis tiekimo grandinėmis ir klientų aptarnav...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų