Mokslininkai iš Kalifornijos universiteto (The University of California) išmėgino naują vaizdo žaidimą, skirtą depresijai gydyti, – rašo upi.com.
Studija, publikuota „Computers in Human Behavior“, atskleidė, kad videožaidimai ne tik potencialiai galėtų padėti gydant depresiją, bet ir paskatinti pacientus aktyviai dalyvauti gydymo procese: pastebėta, kad tiriamieji patys buvo linkę pratęsti žaidimo laiką, o tokia iniciatyva didina gydymo efektyvumą. Tiesa, šiame tyrime jokiomis objektyviomis skalėmis ši nauda dar nebuvo išmatuota.
„Priminimas eiti pažaisti yra gyvybingesnis ir ne toks varginantis gydymo būdas“, – pranešime spaudai skelbė mokslininkai.
Studijoje dalyvavo 160 studentų, kurių amžiaus vidurkis buvo 21 metai. Tyrime naudoti 6 skirtingi 3 minučių trukmės žaidimai, kurie buvo sukurti remiantis neurofiziologinių testų, skirtų sergančiųjų depresija kognityvinėms funkcijoms gerinti, pagrindu. Pastebėtas teigiamas jų poveikis psichologinei būsenai: dalyviai žaisdami tiesiog jaučiasi galintys kontroliuoti aplinką (apėmus depresijai, dažnai atrodo, jog įvairios gyvenimiškos situacijos nebeturi išeities).
Tyrimo dalyviai gaudavo specialius priminimus, kad atėjo laikas žaidimo terapijai. Kiekviena žinutė buvo suprojektuota skirtingai atsižvelgiant į tai, ar žmogus serga dėl kitų ligų atsiradusia depresija, ar nulemta traumuojančių gyvenimo patirčių.
Kuomet depresija buvo nulemta vidinių priežasčių (pvz., kitos ligos išsivystymo), dalyviai teigė, kad žaidimas tarsi padeda sukontroliuoti depresijos simptomus, o išorinių aplinkybių nulemta depresija sergantieji buvo linkę žaidimo laiką pailginti galbūt taip pasąmoningai atsiribodami nuo aplinkos.
Ir ankstesnės studijos parodė, kad videožaidimų terapija gali turėti teigiamą poveikį sergantiesiems depresija – pastebėta, kad tai pakelia nuotaiką ir sumažina depresijos simptomus ir tarp vyresnio amžiaus žmonių.
Taigi galbūt kartais nevalia savęs smerkti, jei iki vėlumos užstrigote kažkelintame žaidimo lygyje – juk tai padėjo pamiršti neigiamus dienos įvykius ir iš tiesų pagerinote savo psichologinę savijautą.