Klausimas. Mane vargina dažnas šlapinimasis. Užtenka išgerti vieną puodelį kavos ir į tualetą einu kokius keturis kartus. Tai prasidėjo maždaug prieš trejus metus. Iš pradžių nekreipiau dėmesio ir maniau, kad tai dėl to, kad geriu daug skysčių. Aistė
Atsako gydytojas urologas Marius Jasėnas
Iš aprašytų simptomų panašu, kad pacientei būdinga dirglios šlapimo pūslės klinika, kuomet atsiranda staigus, dažnas, nenumaldomas noras šlapintis su galimu šlapimo nutekėjimu ar be jo, esant ir mažam šlapimo kiekiui šlapimo pūslėje. Simptomus gali sukelti šlapimo takų infekcijos, diabetas, šlapimą varantys vaistai (diuaretikai), šlapimo pūslės uždegimas ar navikas, diabetinė neuropatija, išsėtinė sklerozė arba intersticinis cistitas. Esant dirgliai šlapimo pūslei, atsiranda šlapimo pūslės nervų ir raumenų disfunkcija, dėl to, nepriklausomai nuo to, kiek šlapimo yra šlapimo pūslėje, atsiranda nesulaikomas noras šlapintis. Kartais neįmanoma nustatyti priežasties, dėl ko padidėja šlapimo pūslės aktyvumas. Tai vadinama idiopatine dirglia šlapimo pūsle.
Dirglios šlapimo pūslės diagnozę galima įtarti iš paciento skundų, ligos istorijos, apžiūros ir išsamių tyrimų (šlapimo, kraujo, biocheminių, ultragarsinių).
Elgesio terapija ir medikamentų derinys paprastai yra veiksmingas gydymas. Gyvenimo būdo ir mitybos pakeitimai gali atlikti svarbų vaidmenį gydant dirglią šlapimo pūslę.
Konkrečiu atveju reikėtų kreiptis į specialistą, patikslinant pacientės amžių, anamnezę, ir parinkti geriausią gydymą.
vlmedicina.lt
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.