Antradienis, 2025.04.15
Reklama

Vasaros kosmetika

2012-06-09 20:23:20

Vasara be saulės – ne vasara. Todėl norisi kuo geriau pasirengti šiai draugystei, nes kaip tik saulės spinduliuose dažnai mąžta odos bėdos, spuogeliai, alergijos. Tačiau svarbu nepamiršti ir saugumo priemonių, iš kurių keletą rastume tarp visiškai natūralių substancijų.

Ar žinojote, kad tam tikri augaliniai aliejai odoje sudaro natūralų filtrą, padedantį apsisaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių? Be abejo, jų SPF apsauga nedidelė, todėl šie aliejai jokiu būdu nėra skirti saulės vonioms. Tačiau tepami prieš įdegio kremą, po deginimosi ar naudojami kasdieną jie puikiai padeda mėgautis vasara su saule.

Algirdo Kubaičio nuotr.

Mangų sviestas yra kietesnės konsistencijos aliejus, tačiau naudojamas mišiniuose jis efektyviai maitina odą, apsaugo nuo senėjimo, atstato odos elastingumą, drėgmę, ypač tinka po saulės vonių. Nepakeičiama natūrali apsauga nuo UV spindulių.

Sviestmedžių aliejus mišiniuose su skystais aliejais puikiai tepasi ant odos ir ją maitina, saugo nuo uždegimų, išsausėjimų. Tinkama priemonė nuo šalčio ir alinančios saulės spindulių poveikio.

Kokosų aliejus – pats vasariškiausias ir vėsiausias aliejus, gerai drėkinantis odą, stiprinantis jos audinį, balansuojantis riebalų kiekį. Puiki tarnauja vengiant kenksmingo saulės spindulių poveikio.

Sezamų aliejus tinka visiems odos tipams, giliai maitina, drėkina, stabdo senėjimo procesus, padeda odai atsinaujinti. Šis aliejus yra puikus natūralus kenksmingų saulės spindulių filtras.

Alyvuogių kauliukų aliejus rekomenduojamas blyškiai, sausai, išvargusiai odai. Jis lengvai šildo, skatina kraujotaką, pripildo odą gyvybės. Kartu su kitais aliejais saugo nuo nudegimų saulėje.

Avokadų aliejus yra tobulas sausai, suskirdusiai ir vystančiai odai. Giliai prasiskverbia į ją ir drėkina, minkština, saugo nuo uždegimų. Tinka slepiantis nuo žalingo saulės poveikio (galima maišyti sezamo, alyvuogių ir avokado aliejus).

Simondsijų (jojobos) aliejus tinka visiems odos tipams, todėl gali būti naudojamas jai maitinti, drėkinti, jauninti, taip pat raminti sudirgimams po skutimosi. Tinka prieš saulės vonias ir po jų (puikiai dera su avokadų aliejumi).

Makadamijų riešutų aliejus gerai išsaugo odos drėgmę, minkština ją ir neleidžia pažeisti kenksmingiems saulės spinduliams.

Abrikosų kauliukų aliejus – tai  labai lengvas ir vasariškas aliejus, kuris gerai susigeria į odą ir tinka visiems jos tipams. Drėkina išsausėjusią odą, mažina uždegimus, padeda nudegus saulėje.

Ištirta, kad natūralią SPF apsaugą suteikia šie augaliniai nerafinuoti aliejai:

Tamanu (foraha) aliejus 18-22 SPF;

Sviestmedžio aliejus iki 6 SPF;

Makadamijų aliejus iki 6 SPF;

Sezamų aliejus iki 4 SPF;

Simondsijų (jojobos) aliejus iki 4 SPF;

Avokadų aliejus iki 4 SPF;

Kokosų aliejus 2 SPF;

Mango sviestas 2 SPF.

Svarbu! Vasarą į šalį reiktų atidėti citrusinius eterinius aliejus (apelsino, citrinos, bergamotės, žaliosios citrinos, greipfruto ir pan.), taip pat jonažolės preparatus, nes reaguodami su saulės spinduliais šie gali sukelti alergines reakcijas, paskatinti pigmentinių dėmių atsiradimą.

patisau.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gydytojas psichiatras apie depresiją be antidepresantų
Greitai susirandame informaciją, greitai atsiduriame kitame pasaulio krašte, greitai atliekame darbus, greitai susipažįs...
Ką daryti užsidegus telefonui ar elektriniam paspirtukui
„Ličio jonų bateriją galima prilyginti sprogstamajam užtaisui. Ji saugi, bet reikia žinoti, kaip su ja elgtis&ldqu...
Nemalonioms problemoms – greitas, modernus ir efektyvus gydymas
Kai kuriuos simptomus esame linkę ignoruoti, atidėliojame ir apsilankymą pas specialistą. Į šią kategoriją greičiausiai...
Velykų simbolis – margutis: kaip dažyti, kad kiaušiniai nesukeltų sveikatos problemų?
Artėjant Velykoms daugelis ieško įmantrių ir originalių margučių dažymo būdų – nuo daržovių nuovirų iki ryškių orn...
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų