Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Veiklą atnaujino Valstybinė sveikatos reikalų komisija

vlmedicina.lt | 2013-03-22 14:26:21

Pirmajame naujai įsteigtos Valstybinės Sveikatos reikalų komisijos posėdyje kalbėta apie vieno pagrindinių Europos Sąjungos sveikatos strategijos principų „Sveikata visose politikose“ svarbą ir įvairių valstybės institucijų dalyvavimą, įgyvendinant šį principą. Posėdyje taip pat pasikeista nuomonėmis apie 2013-ųjų – Sveikatingumo metų – priemonių įgyvendinimą.  

Vytenis Povilas Andriukaitis
Vytenis Povilas Andriukaitis. Algirdo Kubaičio nuotr.

Valstybinė sveikatos reikalų komisija – tai Vyriausybei atskaitinga institucija, koordinuojanti sveikatos politikos rėmimo planavimą ir įgyvendinimą ministerijose, kitose Vyriausybės įstaigose. Komisija pradėjo veiklą 1996 m., tačiau  pastaruosius 5-6 metus ši institucija nefunkcionavo.

Posėdyje sveikatos apsaugos ministras, komisijos pirmininkas Vytenis Povilas Andriukaitis,  pabrėžė vieningo visų valstybės institucijų veikimo būtinybę – sveikatos klausimai privalo atsispindėti mokesčių, aplinkosaugos, socialinės, švietimo ir kitose politikose.

„Sveikatos visose politikose“ instrumentas turi būti kiekvienoje žinyboje. Mes privalome tartis, diskutuoti, kad visų ministerijų planuose atsirastų priemonės šiai politikai įgyvendinti“, – sakė V.P. Andriukaitis.

Pranešimą „Sveikatos sistemos įstatymas: kitų ministerijų ir žinybų vaidmuo įgyvendinant „Sveikata visose politikose principą“ posėdyje skaitė sveikatos apsaugos viceministras, komisijos pirmininko pavaduotojas Erikas Mačiūnas.

Valstybinę sveikatos reikalų komisiją sudaro aukšti visų šalies ministerijų ir kitų valstybės institucijų pareigūnai. Komisiją sudaro ir jos sudėtį sveikatos apsaugos ministro teikimu tvirtina ir keičia Vyriausybė.

Sveikatos apsaugos ministerija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų