Pirmadienis, 2025.04.07
Reklama

Veiklą pradeda Klaipėdos universiteto ligoninė

Šaltinis: vlmedicina | 2023-01-02 10:18:31

Nuo sausio 1 d. veiklą pradėjo naujoji Klaipėdos universiteto ligoninė, įsteigta sujungiant tris gydymo įstaigas: Klaipėdos jūrininkų ligoninę, Klaipėdos universitetinę ligoninę ir Palangos reabilitacijos ligoninę. Klaipėdos universiteto ligoninė tampa viena didžiausių gydymo įstaigų Lietuvoje, teikianti aukščiausio – tretinio – lygio medicinos paslaugas, – praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Prof. Artūras Razbadauskas / VLMEDICINA.LT archyvo nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad tai pirmoji Klaipėdos gydymo įstaigų konsolidacija ir viena didžiausių per visus nepriklausomybės dešimtmečius įvykdytų gydymo įstaigų pertvarkų. Įgyvendinus ją, Vakarų Lietuvoje atsirado stiprus medicininių paslaugų traukos centras, kuris priartins aukščiausio lygio sveikatos paslaugas arčiau pacientų.

„Sujungus tris pajūrio gydymo įstaigas į vieną įstaigą, atsirado aukščiausio lygio medicinos centras, kuris turi potencialo tapti ne tik Vakarų Lietuvos, bet ir viso regiono traukos centru. Universitetinio lygio gydymo įstaigos atsiradimas suteiks galimybių visiems – miestui, universitetui, mokslininkams, gydytojams, pacientams. Tikiu, kad ilgainiui jis subalansuos ir pacientų srautus, taip suteikiant postūmį visam Vakarų Lietuvos gydymo įstaigų tinklui“, – teigia ministras A. Dulkys.

Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pabrėžia neabejojantis naujosios ligoninės sėkme – sudarytos visos sąlygos jai vystytis ir augti.

„Su šia reforma tikimės proveržio Vakarų Lietuvos regiono sveikatos apsaugos ekosistemoje. Tam dabar jau turime visas sąlygas – gydymo įstaigą, galinčią teikti kompleksines aukščiausio lygmens paslaugas pacientams, kvalifikuotą personalą, mokslo bazę medikų kvalifikacijoms bei gydymo inovacijoms auginti. Dar reikia šiek tiek laiko, investicijų ir išmintingos vadybos visoms dedamosioms dalims sujungti ir sustyguoti į bendrą, darniai veikiantį organizmą. Aš neabejoju Klaipėdos universiteto ligoninės sėkme“, – sako prof. dr. A. Razbadauskas.

Ligoninių sujungimas, turto konsolidacija ir kitos procedūros, reikalingos, kad naujas juridinis asmuo pradėtų veiklą, įvykdytos per itin trumpą laiką – vos per metus.

Klaipėdos universiteto ligoninėje dirbs kiek daugiau nei 3 tūkst. darbuotojų. Tai trečia pagal darbuotojų skaičių ligoninė Lietuvoje, po Kauno klinikų ir Vilniaus Santaros klinikų. Naujoji ligoninė turės beveik 1800 įvairios paskirties gydymui skirtų lovų. Ligoninėje bus teikiamos stacionarinės, ambulatorinės ir reabilitacinės paslaugos. Įstaigos padaliniai veiks Klaipėdoje, Palangoje ir Švėkšnoje (Šilutės r.).

Naujajai gydymo įstaigai laikinai vadovauja buvęs Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovas, prof. dr. Jonas Sąlyga. Sausio mėnesį planuojama paskelbti nuolatinio vadovo, kuris pakeistų laikinąjį vadovą, konkursą. Konkursai į ligoninių vadovus vyksta nuo trijų iki šešių mėnesių. Nuolatinis vadovas skiriamas penkerių metų kadencijai.

Ligoninės dalininkai – valstybė, kuriai atstovauja Sveikatos apsaugos ministerija, ir Klaipėdos universitetas. 2021 m. gruodį Seimas priėmė Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisos, kuriomis numatyta, kad Lietuvoje gali veikti po vieną universiteto ligoninę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Klaipėdos universitetas – vienas iš Klaipėdos universiteto ligoninės steigėjų – vienintelis Vakarų Lietuvoje universitetinio mokslo centras, be jūros, socialinių ir humanitarinių mokslų bei inžinerijos specialistų rengiantis ir slaugos, radiologijos, reabilitacijos, psichologijos, socialinio darbo, visuomenės sveikatos profesionalus. KU Sveikatos mokslų fakultete šiuo metu studijuoja daugiau nei 1000 studentų, dirba virš 100 dėstytojų. KU taip pat vykdomos podiplominės studijos, įgyvendinamos medikų kvalifikacijos kėlimo programos.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Interlytiškumas – sąvoka, kurios dar nesuprantame
„Esu interseksualus – mano organizmas negamina testosterono“, – toks atviras Eurovizijos laureat...
Sveikas ilgaamžiškumas – ne prabanga, o reali galimybė
Mokslininkai atrado paprastą, bet itin tikslų rodiklį, kuris padeda ne tik įvertinti mūsų dabartinę sveikatos būklę, bet...
„Gerai jaučiuosi“ – pavojingiausia iliuzija: gydytojos žinia Lietuvai
Balandžio 7-oji – Pasaulinė sveikatos diena, kurios metu žmonėms primenama, kaip svarbu pasirūpinti savimi. Šeimos...
Širdies permušimai: ką svarbu apie juos žinoti ir kada sunerimti
Širdies permušimus bent kartą gyvenime yra pajutęs kiekvienas. Juos gali nulemti pervargimas, ilgalaikis stresas, nesaik...
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų