Pirmadienis, 2025.04.07
Reklama

Veiksmingiausios veido apsaugos nuo koronaviruso priemonės

Šaltinis: vlmedicina | 2020-12-18 11:38:45

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, Sveikatos apsaugos ministerija ragina laikytis saugaus atstumo, vengti kontaktų bei visur ir visada tinkamai dėvėti apsaugines priemones. Ministerija primena, kokios kaukės yra veiksmingiausios.

Apsauginė kaukė
Kaukės. © Freepik.com

Vyresniems nei 6 metų asmenims visose viešose uždarose ir atvirose vietose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones, kurios priglunda ir visiškai dengia nosį bei burną. Išimtys yra taikomos asmenims, kurie sportuoja, varžybose dalyvaujantiems sportininkams. Taip pat gyventojams, turintiems neįgalumą, kurie dėl savo sveikatos būklės negali dėvėti kaukių. Jiems rekomenduojama nešioti veido skydelį.

Medicininė veido kaukė

Jei asmuo viešose vietose ar susitikimo metu renkasi dėvėti medicininę veido kaukę, būtina pasižiūrėti, jog tai būtų daroma tinkamai. Kaukė turi būti prigludusi prie veido – privalo dengti nosį ir burną.

Taip pat vienkartinės medicininės kaukės negalima nešioti daugiau nei vieną kartą – po kiekvieno nusiėmimo ji turi būti išmetama ir keičiama nauja. Keisti ją reikėtų ir po 4 valandų dėvėjimo arba jai sudrėkus.

Plakatas apie veido apsaugos priemones

Respiratoriai

Juos dažniausiai naudoja medicinos darbuotojai, kurie turi itin artimą kontaktą su sergančiuoju koronaviruso liga. Aukšto filtravimo kaukė labai glaudžiai priglunda prie veido ir turi specialų filtrą. Taip medicinos darbuotojai sumažina riziką užsikrėsti nuo sergančiojo.

Gyventojams, kurie renkasi dėvėti aukšto filtravimo kaukę, specialistai rekomenduoja ją dėvėti be vožtuvo.

Nemedicininės veido kaukės

Ši kaukė pati veiksmingiausia, jei sudaryta iš trijų medžiagos sluoksnių. Ji lygiai taip pat kaip ir medicininė kaukė turi būti prigludusi prie asmens veido – dengti burną ir nosį. Atkreipiamas dėmesys, jog šias kaukes galima nešioti daugiau nei vieną kartą, tačiau būtina nepamiršti skalbti ne rečiau kaip kartą per dieną.

Kitos apsaugos priemonės

Uždaroje patalpoje turi būti nuolat dezinfekuojami arba valomi dažnai liečiami paviršiai ar daiktai. Parduotuvėse naudojami prekių krepšeliai ar panašūs bendro naudojimo daiktai po kiekvieno asmens pasinaudojimo turi būti valomi arba dezinfekuojami.

Gyventojai raginami nepamiršti reguliariai plauti rankas, neliesti veido, visur ir visada dėvėti apsaugines veido kaukes arba skydelius, jei asmuo yra neįgalus.

Sugriežtinus karantiną, nereikėtų palikti savo gyvenamosios vietos be svarbios priežasties, išskyrus vykimą į darbą (jei negalima dirbti nuotoliniu būdu), taip pat nuvykimą iki maisto parduotuvės, išėjimą pasivaikščioti atviroje erdvėje ar kitais išimtiniais atvejais.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų