Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Vidurio amžiaus krizė vyrams: kaip palengvinti andropauzės laikotarpį

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-05-04 00:02:03

Apie moterų menopauzę rašoma ir kalbama labai daug, tačiau dažnai ir vyrai brandos amžiuje išgyvena panašų laikotarpį, vadinamą andropauze. Androgenų nepakankamumas gali užklupti 40-ties ar 50-ties metų vyrus, o dėl to pasireiškę natūralūs fiziologiniai, psichologinius ir seksualiniai pokyčiai yra būtent tai, kas juos įstumia į taip plačiai žinomą vidurio amžiaus krizę.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad šiuo kritiniu laikotarpiu vyro organizme pradeda mažėti vyriško hormono testosterono kiekis. Ir, skirtingai nei moterims, šis mažėjimas trunka ilgesnį laiką.

„Tiek vyrų andropauzė, tiek moterų menopauzė pagal sukeliamus negalavimus skiriasi mažai, tačiau moterų menopauzė dažnai pasireiškia per kelis mėnesius ar metus, o vyrų andropauzė prasideda apie 40-uosius metus ir gali trukti labai ilgai, net keliolika ar keliasdešimt metų“, – sako vaistininkė.

Trys simptomų grupės

Farmacijos specialistės teigimu, andropauzei būdingi simptomai gali būti fiziologiniai, psichologiniai ir seksualiniai.

„Fiziologiniai požymiai pasireiškia sumažėjusia raumenų mase ir jėga, plaukų slinkimu, nutukimu, bendro riebalų kiekio padidėjimu. Su psichologine būsena susiję simptomai pasireiškia nemiga, padidėjusiu nervingumu, depresija, savęs nuvertinimu, motyvacijos stoka ir mąstymo sutrikimais. Problemas, susijusias su lytine funkcija, išduoda sumažėjęs lytinis potraukis, nepakankama erekcija, silpna ejakuliacija ir sumažėjęs spermos kiekis“, – vardija vaistininkė.

Pasak jos, androgenų nepakankamumas gali sukelti ir daugelį visai kitų, nespecifinių simptomų, kurie apsunkina diagnozės nustatymą.

„Pavyzdžiui, trumpalaikės atminties suprastėjimas ar pagausėjęs prakaitavimas gali signalizuoti apie visai kitas problemas, todėl gydytojams kartais sudėtinga nustatyti tikslią diagnozę. Juolab, kad androgenų nepakankamumas formuojasi ne visiems vyrams ir ne vienodu metu“, – aiškina E. Ramaškienė.

Ne tik seksualinės problemos

Andropauzė vyrams pasireiškia labai skirtingai, o kiti per visą gyvenimą nemalonių pojūčių gali net nepajusti. Vaistinės atstovė pastebi, kad užklupti andropauzės vyrai vaistinėje dažnai pirmiausia pradeda ieškoti vaistų erekcijai gerinti, manydami, kad tai padės išspręsti visas su andropauze susijusias problemas. Tačiau senėjimas – neišvengiamas procesas ir vien vaistais jo nepristabdysite.

„Prasidėjus andropauzei, svarbiausia atrasti būdų stresui ir nuovargiui mažinti. Valgykite daugiau maisto, teikiančio energijos. Ypač naudingi pieno produktai ir riešutai. Galite išmėginti ir Viduržemio jūros dietą, kurioje gausu jūros produktų. Periodiškai rekomenduojama vartoti ir maisto papildus bei augalinius preparatus su cinku ar vitaminu C“, – pataria farmacininkė.

Šiuo laikotarpiu taip pat reikėtų apriboti alkoholio ir kavos kiekį. Geriau gerti kuo daugiau natūralių sulčių ir arbatų, gerinančių šlapinimosi funkciją.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Dantų priežiūra vyresniame amžiuje reikalauja dar daugiau dėmesio ir pastangų
Kad galėtume džiaugtis sveikais, tvirtais dantimis, turime jais tinkamai rūpintis nuo pat mažumės bei visą gyvenimą. Ne...
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų