Profesionalus ir išskirtinis meno kūrinys papuošė Kauno rajono Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) aplinką. Tai šv. Luko, evangelisto ir gydytojų globėjo (I a.), akmeninė skulptūra. Jos autorius – skulptorius profesorius Gintaris Juozas Česiūnas.
Tai pagarbos ženklas gydytojams, kolegoms, bendražygiams, mokytojams, visiems medikams bei jų kilniam darbui. Adolfo ir Dangerutės Augustinavičių šeima, kurioje net septyni gydytojai, yra paminklo fundatoriai. „Norėčiau, kad paminklas būtų kaip padėka gydytojams bei visiems, kurie rūpinasi žmogaus sveikata, orumu ir gyvybe. Kad įvairių kartų medikus ji įkvėptų išsaugoti pasiryžimą, meilę darbui, stiprintų viltį, drąsą, atjautą ir ištvermę“, – sakė 45-erius metus Vilkijos gydymo įstaigai vadovavęs Adolfas Augustinavičius, Lietuvos nusipelnęs gydytojas.
„Gražus ir prasmingas gestas, – dalytasi įspūdžiais paminklo atidengimo ir pašventinimo renginiuose vasario 21-ąją. – Neįsivaizduojame gražesnės karūnos karjeros kelyje“.
Renginyje dalyvavo grupė Kauno rajono savivaldybės tarybos narių, savivaldybės gydytojas Romualdas Žekas, akademikas Jurgis Brėdikis, skulptūros autorius profesorius Gintaris Juozas Česiūnas, Vilkijos seniūnijos, verslo įmonių ir švietimo įstaigų vadovai, Vilkijos PSPC ir miestelio bendruomenė. Tą dieną Vilkijos parapijos bažnyčioje aukotos šv. Mišios už Vilkijos PSPC dirbusius ir dirbančius medikus, už išėjusiųjų atminimą.
Paminklo įrengimu ir kitais organizaciniais darbais rūpinosi Vilkijos PSPC direktorė Dainora Kudzinskienė, pavaduotoja slaugai Regina Subačienė, informacinių technologijų specialistas Juozas Jaras ir kiti įstaigos darbuotojai. Techninį darbą prof. G. J. Česiūnui padėjo atlikti Augustinas Baronas ir skulptorius Pijus Česiūnas. Į jų dirbtuves aštuonias tonas svėrusį akmens riedulį iš Jurbarko rajono atgabeno įmonės „Akmelita ir Co“ ir „Autokausta“.
„Istorinis įvykis, kai realizuota didelė ir unikali mažo miestelio daktaro idėja, – įvertino akademikas J. Brėdikis. – Nežinau, ar tokių miestų dar yra Lietuvoje, ir kiek miestų ar miestelių pasaulyje, kur rastume panašių tikėjimo ir gydymo vienovės ženklų. O žmogaus fizinio prado ir dvasinio prado ryšių pažinimas, manau, yra ateities medicinos vienas iš uždavinių“.