Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Vis dažniau pasveiksta onkologinėmis ligomis sergantys vaikai

LRT TV naujienų tarnyba | 2016-09-16 10:27:21

Onkologinėmis ligomis sergančius vaikus gydantys Vilniaus vaikų onkohematologijos centro specialistai sako, kad, modernėjant vėžio gydymo metodams, mažiesiems ligoniams vis dažniau pavyksta įveikti šią ligą. Jiems padeda ir reabilitacija bei psichologinė pagalba.

© Fotolia.com

Dabar Lietuvoje per metus vėžiu suserga apie 80 vaikų. Iš jų apie 80 proc. pasveiksta. Prieš 35 metus išgyvendavo vos vienas kitas vaikas.

„Iš 1980 metų pasveikusio nėra nei vieno, 1982 metais pasveikę yra du vaikai, 1986 metais pasveikusių yra aštuoni vaikai, gyvenančių iki šiol, ir toliau vis skaičius didėjo ir didėjo“, – sako gydytoja onkohematologė Lina Ragelienė.

Vėžys anksčiau gydytas tik chemoterapija ir kraujo perpylimu, dabar vartojami vaistai, naikinantys vėžio ląsteles, taikomas chirurginis gydymas. Padeda ir kineziterapeutai: jie stiprina raumenis, žaidimais kelia ligonių nuotaiką. Per pastarąjį dešimtmetį pradėta kaulų čiulpų transplantacija, imunoterapija, individualizuotas gydymas.

„Individualizuotas gydymas, tai gydymas, parenkamas pagal genetinius tyrimus, vėžio genetiką, vaiko genetiką, šeimos genetiką, kuri yra be galo skirtinga ir individuali, ir stengiamasi į visus šituos niuansus atsižvelgti, ir pacientui parinkti labiausiai jo ligą ir jį patį atitinkantį gydymą. Taikant imuno terapiją būtent ta imuninė sistema arba pažadinama, arba kitaip suaktyvinama, kad imuninės ląstelės sunaikintų vėžinę ląstelę“ – pasakoja Vaikų onkohematologijos centro vadovė Jelena Rascon.

Pasak Onkohematologijos centro vadovės, ikimokyklinio amžiaus vaikai daugiausia suserga kraujo vėžiu, o paaugliai dažniau – kaulų vėžiu.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų