Pirmadienis, 2024.12.16
Reklama

Visiems gydymo ir sveikatinimo paslaugas teikiantiems medikams – vienodi reikalavimai

Šaltinis: vlmedicina | 2020-07-01 16:19:15

Antradienį Seimas nusprendė, kad nuo 2023-ųjų metų galėtų dirbti tik licencijas įgiję sveikatos priežiūros specialistai. Tai reiškia, kad visiems mūsų šalies sveikatos priežiūros sistemoje dirbantiems medikams, teikiantiems bet kokias gydymo ir sveikatinimo paslaugas, galios vienodi reikalavimai. Tikimasi, kad naujoji tvarka leis užtikrinti aukštesnę teikiamų paslaugų kokybę ir saugumą, - praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

© Pixabay.com

 

Naujasis licencijavimo modelis nėra naujiena. Iki šiol Lietuvoje pagal jį buvo licencijuojami gydytojai, slaugytojai, akušeriai, gydytojai odontologai ir burnos priežiūros specialistai. Dabar pokyčiai palies ir kitus sveikatos priežiūros specialistus: ergoterapeutus, kineziterapeutus, masažuotojus, medicinos psichologus, medicinos biologus, medicinos genetikus, biomedicinos technologus, radiologijos technologus, dietistus, optometrininkus, paramedikus ir skubiosios medicinos pagalbos paramedikus.

Ši naujovė ne tik leis lygiuotis į Vakarų šalis, kur visi sveikatos sistemoje dirbantys specialistai yra licencijuojami panašiai, bet ir užtikrins didesnę teikiamų paslaugų saugą ir kokybę.

Pažymėtina, kad dėl poreikio licencijuoti visus specialistus buvo apklausta daugybė suinteresuotų atstovų. Didžioji dauguma pritarė minčiai, kad naujoji licencijavimo tvarka padės užkirsti kelią neteisėtai veiklai, prisidės prie pacientų saugos bei pagerins paslaugų kokybę.

Licencijavimas yra sudėtingas, nevienadienis procesas, tad pasiruošimui numatyta pakankamai laiko – iki 2023 m. sausio 1 d. Per šį laikotarpį specialistai galės pasiruošti: baigti atitinkamus kvalifikacijos tobulinimo kursus, gauti sveikatos pažymas ir kitus reikalingus dokumentus.

Pagal jau dabar galiojantį licencijavimo modelį, licencijavimą vykdys Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veikla tarnyba (Akreditavimo tarnyba). Išduota galiojanti licencija užtikrins, kad atitinkama veikla užsiimantis specialistas turės teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, bus įgijęs atitinkamą profesinę kvalifikaciją, nesirgs ligomis, trukdančiomis verstis atitinkama praktika ir tobulinti savo profesinę kvalifikaciją.

Pagal naują tvarką bus užtikrinama šių specialistų nuolatinio profesinio tobulinimosi priežiūra. Licenciją gavę specialistai Akreditavimo tarnybai kas penkerius metus turės pristatyti kvalifikacijos tobulinimą patvirtinančius dokumentus, taip pat ir savo praktiką pagal įgytą kvalifikaciją įrodančius dokumentus. Verstis gydymo praktika licencijuotas specialistas galės tik įstaigoje, turinčioje licenciją teikti atitinkamas gydymo paslaugas.

Naujoji tvarka bus naudinga ir gydymo įstaigoms. Sumažės administracinė našta, vykdant personalo atranką ir darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą, t. y. gydymo įstaigoms nebereikės pačioms rinkti duomenų ir dokumentų, kad įsitikintų, ar specialistas turi reikiamą kvalifikaciją ir gali užimti atitinkamas pareigas. Šiam faktui patikrinti pakaks viešai skelbiamos informacijos, kad kandidatas turi reikiamą licenciją.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Lytiškumo ugdymas: su vaikais kalbėkime natūraliai
„Mama, tėti, o kaip aš atsiradau?“ – tai klausimas, anksčiau ar vėliau nuskambantis kiekvienuose namuo...
5 geriausi vitaminai nuo plaukų slinkimo
Gražūs plaukai – yra svarbu tiek moterims, tiek vyrams. Ypač dažna problema yra plaukų slinkimas ir nors tai &ndas...
Apledėjusi kelio danga: kas gali apsaugoti vairuotojus ir pėsčiuosius
Plikledis kelyje sukuria pavojingas situacijas, kurios dažnai baigiasi automobilio slydimu. Deja, šių vairavimo aplinkyb...
Psichologė apie savęs ir savo vietos paieškas paauglystėje
Sunku su tais paaugliais – teiginys, kurį priimame kaip aksiomą. Auklėti paauglį – tėvystės egzaminas, mokyt...
Nuolatinius dubens skausmus kenčiančioms moterims – efektyvus gydymo sprendimas
Dubens pilnakraujystės sindromas (DPS) – dažnas moterų sveikatos sutrikimas, galintis reikšmingai pabloginti jų sa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų