Ketvirtadienis, 2024.07.04
Reklama

Visiškai atsisakėte druskos? Įspėja, kad tai gali pakenkti jūsų sveikatai

Šaltinis: vlmedicina | 2024-01-30 10:02:18

Jeigu iš maisto raciono išbraukėte druską ir jums atsirado pykinimas, galvos skausmai, silpnumas, raumenų spazmai ar netgi sumažėjo kraujospūdis, tai gali signalizuoti, kad jums jau trūksta natrio.

Ima druską iš indelio
Druska/ Algirdo Kubaičio nuotr.

„Kai organizme yra per daug ar per mažai natrio, padidėja širdies ligų ir insulto rizika, taip pat didėja atsparumas insulinui. Natris yra esminis mineralas, kuris būtinas normaliai nervų sistemos veiklai palaikyti. O kai mums nebepakanka natrio, nervų impulsai perduodami prasčiau, mūsų raumenys nebepajėgia susitraukti, išsibalansuoja skysčių pusiausvyra ir sutrinka mineralų pernešimo organizme procesai", – pranešime žiniasklaidai pasakoja vaistininkė Jelena Deksnienė.

Anot jos, natrio trūkumą gali sukelti ne vien druskos atsisakymas, bet ir kiti faktoriai.

„Natrio trūkumą taip pat gali sukelti tiazidiniai diuretikai, intensyvus prakaitavimas, skysčių perteklius organizme. Taip yra dėl to, jog kartu su diuretikais, dideliu prakaitavimu ar dažnu vaikščiojimu į tualetą kartu su skysčiais iš organizmo pašaliname ir natrį. Dėl to svarbu, jog mityboje netruktų ir angliavandenių, kurie gali sulaikyti vandenį kartu su natriu", – pasakoja vaistininkė J. Deksnienė.

Per dieną – arbatinis šaukštelis druskos

„Turbūt daugelis esame susidūrę su atsiradusiu potraukiu sūriam maistui. Taip mūsų organizmas gali signalizuoti, kad jam paprasčiausiai trūksta natrio ar kitų elektrolitų. Druskos tikrai nereikėtų bijoti, tik svarbu ją vartoti su saiku. Per dieną žmogui reikėtų suvartoti iki 3 gramų druskos – tai mažas arbatinis šaukštelis", – pataria vaistininkė.

Taip pat ji rekomenduoja rinktis kuo mažiau apdorotą ir stambesnę druską, ypač tinka Himalajų druska. Anot jos, taip galėsime pasisavinti daugiau įvairių mineralų, tarp jų – magnio, kalio, kalcio, cinko, chromo, mangano, seleno ir jodo.

Kita išeitis – elektrolitų tirpalai

Natris taip pat yra svarbus ir daug sportuojantiems žmonėms, kadangi didelį jo kiekį galime prarasti kartu su prakaitu bei kitais elektrolitais.

„Tokiais atvejais patariama vartoti elektrolitų tirpalus. Jų sudėtis gali būti skirtinga, todėl joje svarbu ieškoti tokių mineralų kaip magnis, kalis ir cinkas, bei druskų – geriausia, citratų pavidalu. Šie mineralai gali padėti ne tik išlaikyti elektrolitų pusiausvyrą, bet ir palaikyti normalią raumenų funkciją ir energijos apykaitą. Taip pat mažina pervargimo jausmą, padeda išvengti raumenų spazmų", – pasakoja vaistininkė J. Deksnienė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose – nemokamas elektrinis autobusiukas pacientams ir lankytojams
Liepos 3-iąją Kauno klinikų teritorijoje pradėjo kursuoti aplinkai draugiškas nemokamas elektrinis autobusiukas ligoninė...
Fiksuojamas pirmasis kraujo donacijų mažėjimas vasarą po pandemijos
Įsibėgėjusi vasara, šventiniai laikotarpiai ir prasidėjęs atostogų metas kelia vis didesnį nerimą Nacionaliniam kraujo c...
Antakalnio poliklinika pristato eilių valdymo mobiliąją programėlę
Vilniuje esanti viena didžiausių Lietuvoje viešoji sveikatos priežiūros įstaiga Antakalnio poliklinika pacientams p...
Insulino tyrimas parodo polinkį į cukrinį diabetą dar prieš pasireiškiant simptomams
Insulinas – hormonas, atsakingas už sklandžią gliukozės apykaitą. Dėl jo raumenys yra aprūpinami energijos šaltini...
Santaros klinikos prašo atvykti kraujo donorus: ligoms atostogų nėra
„Vasarą visada turime mažiau kraujo donorų, tačiau šiuo metu jaučiame ypač didelį donorinio kraujo stygių ir prašo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų