Lietuvos miestų aikštėse sužibo tūkstančiai žvakučių simbolizuojančių tūkstančius dėl abortų negimusių vaikų. Trečią kartą organizuojamoje akcijoje „Renkuosi gyvybę“ visoje Lietuvoje dalyvavo 5 tūkstančiai žmonių daugiau kaip 30–yje skirtingų mūsų šalies miestų.
Akcijos organizatorė Edita Gailiūtė žurnalistams sakė, kad jau tradicine tapusi akcija apima vis daugiau mūsų šalies miestų ir miestelių.
„Tai buvo jau trečioji akcija. Kiekvienais metais dalyvaujančiųjų kiekis didėja, vis daugiau aktyvistų iš skirtingų miestų jungiasi prie iniciatyvos, o tai rodo, kad mūsų keliama problema – aktuali ir susilaukia vis didesnio visuomenės dėmesio. Tikiu, kad tokios iniciatyvos žmonės leis suprasti problemos mastą“, - kalbėjo E. Gailiūtė.
Šių metų „Renkuosi gyvybę“ akcentas – iš žvakučių sudėliotas kūdikis mamoms įsčiose.
„Praėjusias metais iš žvakučių sukūrėme gyvybės medį, šiais metais akcijos dalyviai iš žvakučių dėliojo kūdikėlio mamos įsčiose atvaizdą. Tai simbolizuoja žmogų žmoguje, gyvybę gyvybėje“, - sakė E. Gailiūtė.
Toma Bružaitė, viena iš Laisvos visuomenės instituto steigėjų ir pilietinės akcijos „Renkuosi gyvybę“ organizatorių mano, kad gausėjantis akciją palaikančių būrys rodo, kad abortų bei vaiko ir mamos apsaugos problema yra aktuali žmonėms.
„Mūsų tikslas ir toliau yra telkti žmones, kurie mano, kad vaikas turi teisę į apsaugą prieš gimimą ir po jo. Mes norime, kad nuomonė – esą abortas yra moters pasirinkimas ir teisė – subliūkštų. Moteris yra verta kur kas daugiau negu abortas. Vaikas nėra kažkieno nuosavybė, tai yra atskiras žmogus, kuris turi savo gyvenimą. Ir mes kaip visuomenė – tiek tėvai, tiek likusi visuomenės dalis, turime padaryti viską, kad suteiktume šansą tam vaikui nugyventi gyvenimą geriausiu būdu, kokiu tik jis gali, o kaip tą padaryti – geriausiai žino tėvai. Mes turime jiems padėti“, – sako T. Bružaitė.
Praėjusiais metais Lietuvoje teisės gyventi neteko 5231 vaikas. Daug moterų krizinio nėštumo metu atsidūrusios ties apsisprendimo riba – gimdyti ar ne – nesulaukia tinkamos pagalbos ar lieka vienos. Krizinio nėštumo centro vadovė Zita Tomilinienė drąsina tokias moteris kreiptis į centrą, kalbėtis ir neskubėti daryti aborto, nes tai sprendimas, nulemiantis visą likusį moters ir vaiko gyvenimą. Ji teigia, kad išvengti aborto ir sulaukti pagalbos Lietuvoje jau yra realu.
„Mūsų centras teikia psichologinę ir socialinę pagalbą moterims nėštumo metu ir po gimdymo. Esant poreikiui, padedame materialiai, suruošiame kūdikio kraitelį (rūbelius, vežimėlį, lovytę ir kt.), surandame saugią laikiną gyvenamąją vietą. Stengiamės įsigilinti į kiekvienos moters situaciją ir poreikius, kad galėtume jai padėti priimti motinystę kaip galimybę augti. Motinystė, žinoma, nėra lengva, bet ji prasminga, o sunkumus įmanoma įveikti, kai šalia yra žmonės, kurie padeda ir kuriems tu rūpi“, – sako Z. Tomilinienė.