Antradienis, 2025.04.08
Reklama

Vitaminai ir mineralai gali sušvelninti aktyvumo ir dėmesio sutrikimą

vlmedicina.lt | 2014-02-05 09:21:33

Vitaminai ir mineralai gali būti naudingi gydant aktyvumo ir dėmesio sutrikimą, rodo Naujojoje Zelandijoje atliktas tyrimas.

Vitaminai
© Fotolia.com

Suaugusiems su aktyvumo ir dėmesio sutrikimo sindromu aštuonias savaites vartojus papildus, šiek tiek pagerėjo susikoncentravimo trukmė, sušvelnėjo hiperaktyvumas ir kiti simptomai, praneša BBC.

Mokslininkai pažymi, kad pasaulyje didėja susidomėjimas aktyvumo ir dėmesio sutrikimo sindromą gydyti veikliosiomis maistinėmis medžiagomis, tačiau iki šiol tokie tyrimai paprastai apsiribodavo vien mitybos reguliavimu arba vienos kurios veikliosios medžiagos vartojimu.

Laikoma, kad vienas iš dvidešimties suaugusiųjų turi aktyvumo ir dėmesio sutrikimo sindromą, kuris pasireiškia dėmesio trūkumu, nesugebėjimu susikoncentruoti ir impulsyvumu. Šis sindromas gali būti gydomas vaistais, kurie veikia smegenų veikimą reguliuojančią centrinę nervų sistemą ir kurie pagerina simptomus.

Tačiau „The British Journal of Psychiatry“ žurnale paskelbta tyrimo ataskaita teigia, kad šio sindromo simptomus gali sumažinti ir įvairūs vitaminai bei mineralai.

Tyrime 80 suaugusiųjų su aktyvumo ir dėmesio sutrikimu vartojo placebą arba papildus su vitaminais D, B12, folio rūgštimi, magniu, geležimi, kalciu, cinku ir variu.

Po aštuonių savaičių tiems, kas vartojo papildus, sumažėjo nedėmesingumas, hiperaktyvumas ar impulsyvumas.

Kenterberio universiteto mokslininkai mano, kad vitaminų ir mineralų poveikis yra mažesnis nei vaistų, tačiau jis gali būti naudingas ypač tiems, kas ieško alternatyvaus gydymo.

„Mūsų tyrimas pateikia pirmuosius įrodymus apie efektyvų mikroelementų poveikį gydant suaugusiuosius su aktyvumo ir dėmesio sutrikimo sindromu. Tai gali suteikti kitokio gydymo galimybių žmonėms, kurie netoleruoja vaistų arba kuriems toks gydymas neduoda rezultatų“, - sako tyrimo vadovė prof. Julia Rucklidge.

Londono psichiatrijos instituto profesorius Philip Asherson sako, kad išvada, jog vitaminai ir mineralai pagerina smegenų metabolizmą, yra intriguojanti ir kad šį reiškinį reikia tirti papildomai.

„Tai geras, labai įdomus tyrimas, tačiau jį reikia plėtoti. Tie mechanizmai kol kas lieka neaiškūs“, - sako prof. Ph.  Asherson.

Kitas, Švedijoje atliktas tyrimas parodė, kokį poveikį autoįvykiams turėjo tai, ar vairuotojai su aktyvumo ir dėmesio sutrikimo sindromu vartojo vaistus.

Nustatyta, kad šį sindromą turėję ir vaistus vartoję vyrai į autoįvykius patekdavo rečiau nei tie, kad šis sindromas pripažintas, tačiau vaistų nevartojo. Tačiau tokio poveikio nenustatyta vairuojančioms ir šį sindromą turinčioms moterims.

Karolinska instituto mokslininkai suskaičiavo, kad galima buvo išvengti 41 proc. autoįvykių, jei vyrai vairuotojai su šiuo sindromu būtų vartoję reikiamus vaistus.

Tyrimo rezultatus paskelbė žurnalas „JAMA Psychiatry“, praneša BBC.

Maisto papildų gamintojų asociacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Medicinos psichologė paaiškina, kada nerimas tampa sutrikimu ir kaip sau padėti
Nerimas – natūralus ir kiekvienam žmogui būdingas jausmas, kuris padeda susikaupti ir priimti svarbius sprendimus...
Metiniai Lietuvos sveikatinimo įstaigų rezultatai: įžvelgiamas sveikatos turizmo renesansas
Lietuvos sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija skelbia, kad 2024-ieji Lietuvos sveikatinimo sektoriui tapo išs...
Medikai ragina įsisiurbus erkei nevažiuoti į ligoninę
Erkių sezonas prasidėjo – Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) jau gydomi pirmieji pacientai, užsikrėtę erkiniu...
Interlytiškumas – sąvoka, kurios dar nesuprantame
„Esu interseksualus – mano organizmas negamina testosterono“, – toks atviras Eurovizijos laureat...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų