Antradienis, 2025.04.08
Reklama

Vyriausybė išgirdo balsus „iš apačios“ – reformai įgyvendinti duos daugiau laiko

Ligita Sinušienė | 2015-09-07 00:01:26

Vyriausybė vis dėlto išgirdo balsus „iš apačios“ - įsiklausiusi į medikų, pacientų bei ligoninių vadovų pastabas nusprendė duoti daugiau laiko sveikatos reformos IV etapui įgyvendinti. Kiek – dar nežinia, bet jau pradedama skaičiuoti.

Slaugytoja
Redakcijos archyvo nuotr.

Kodėl skuba?

Dar praėjusį mėnesį portalo VLMEDICINA.LT paklausta, kodėl taip skubinama įgyvendinti IV sveikatos reformos etapą, kurio projektas vis dar derinamas, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė paaiškino, esą skubinimą inicijuoja anaiptol ne jos vadovaujama ministerija, o Vyriausybė.

„Mes – tik jos nutarimų vykdytojai“, - tada sakė ministrė, leisdama suprasti, kad ir pačios ministerijos darbuotojams stresą varąs toks skubinimas.

Apie esą neįmanomai trumpą laiką planuojamai reformai įgyvendinti – vienerius metus – kalba ir sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, medikams atstovaujančios organizacijos bei  Seimo Sveikatos reikalų komitetas – šio viena iš esminių rekomendacijų projekto rengėjams ir yra numatytus terminus pratęsti iki dvejų ar net trejų metų.

Pasiteiravome Vyriausybės vadovo Algirdo Butkevičiaus, kurgi taip skubama,  ar yra bent menkiausia galimybė, jog bus atsižvelgta į medikų bei minimo komiteto pasiūlymus.

Premjeras  Algirdas Butkevičius
Premjeras Algirdas Butkevičius. Redakcijos archyvo nuotr.

Tik informavo merus?

Vos straipsnio autorei paminėjus frazę „sveikatos reforma“, premjeras nebeleido net užbaigti klausimo: „Sveikatos reforma nevykdoma“.

Žurnalistei pamėginus pasitikslinti, kad kalbama apie planuojamą jos vykdymą, A. Butkevičius atsakė: „Reforma ir neplanuojama“.

Ir tuoj paaiškino, kokie gi iš tiesų darbai šiuo metu intensyviai vyksta SAM: „Kadangi antrinio lygio ligoninės priklauso savivaldybėms, tad merams pateikėme sukauptą informaciją apie lovų užimtumą rajonų ligoninėse, apie paslaugų teikimą ir pan. Ir patys merai spręs, kaip reaguoti į tai: ar vietoj neefektyviai veikiančių skyrių kurti slaugos, palaikomojo gydymo bei kitus, kurių poreikis yra“.

Premjeras atkreipė dėmesį, kad šiuo metu esą žiniasklaida iškreipianti tai, kas vykdoma ir planuojama vykdyti sveikatos apsaugos srityje.

„Juk kai kur net pačios ligoninės ketina jungtis prie didesnių, kad išsilaikytų. Svarstome apie tai, kad, pavyzdžiui, III lygio ligoninėje išoperavus ligonį būtų tikslinga jį perkelti į antrinio lygio įstaigą ir ten tęsti jo gydymą. Taip būtų ir išsaugotos darbo vietos“, - kalbėjo ministras pirmininkas.

Turi siūlyti „apačia“

O kodėl gi Vyriausybė taip skubinanti reformuoti ligonines, kaip kad portalui sakiusi ir ministrė R. Šalaševičiūtė?

„Juk ji ir pateikė projektą! – nustebo A. Butkevičius. – Iki Vyriausybės šis dokumentas dar net nepriėjo, dar jo net nesvarstome. „Iš apačios“ turi ateiti visi pasiūlymai“.

Ar tai reiškia, kad ligoninės vis dėlto gali tikėtis, jog pokyčiams jose bus duota daugiau laiko nei vieneri metai? Portalo pašnekovas patikino, jog tikrai taip, jei tik būsią tokių pageidavimų.

Terminą pailgins

Vis dėlto jau ir nebesvarbu, kas gi iš tiesų skubino sveikatos reformą (arba, anot premjero, merų  skatinimą aktyviai reaguoti į informacijos srautą iš SAM), nes, regis, tos skubos jau ir nebebus.  Penktadienį, praėjus kelioms valandoms po straipsnio autorės pokalbio su premjeru, portalo kalbinta ministrė R. Šalaševičiūtė patikino, kad IV restruktūrizavimo etapo įgyvendinimo terminą ketinama pailginti: „Iš tiesų Vyriausybės nutarimu laikas šiam restruktūrizavimo etapui buvo duotas netgi trumpesnis nei metai, bet šiandien kalbėjau su premjeru ir pailginsime šį laiką“.

R. Šalaševičiūtė pasidžiaugė ir penktadienį vykusiu Valstybinės sveikatos reikalų komisijos posėdžiu, kuriame, pasak jos, vykstantys darbai įvertinti teigiamai: „Viskas yra gerai, procesas vyksta. Kai kurios įstaigos ir pačios jau skaičiuojasi ir dėliojasi, kaip sutaupyti“.


 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Interlytiškumas – sąvoka, kurios dar nesuprantame
„Esu interseksualus – mano organizmas negamina testosterono“, – toks atviras Eurovizijos laureat...
Sveikas ilgaamžiškumas – ne prabanga, o reali galimybė
Mokslininkai atrado paprastą, bet itin tikslų rodiklį, kuris padeda ne tik įvertinti mūsų dabartinę sveikatos būklę, bet...
„Gerai jaučiuosi“ – pavojingiausia iliuzija: gydytojos žinia Lietuvai
Balandžio 7-oji – Pasaulinė sveikatos diena, kurios metu žmonėms primenama, kaip svarbu pasirūpinti savimi. Šeimos...
Širdies permušimai: ką svarbu apie juos žinoti ir kada sunerimti
Širdies permušimus bent kartą gyvenime yra pajutęs kiekvienas. Juos gali nulemti pervargimas, ilgalaikis stresas, nesaik...
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų