Trečiadienis, 2025.04.02
Reklama

Žalioji arbata prieš prostatos vėžį

vlmedicina.lt | 2013-05-31 00:01:04

Didelis žaliosios arbatos kiekis mažina uždegimą ir stimuliuoja apoptozę (programuota ląstelių žūtis), todėl gali slopinti prostatos vėžio progresavimą, - teigia mokslininkai.

Arbata
Redakcijos archyvo nuotr.

Išsaugomos maistinės medžiagos

Žalioji arbata – arbatos gaminimo būdas: kininio arbatmedžio lapeliai apdorojami karščiu, ir juose greitai stabdomas oksidacijos procesas. Tokiu būdu išsaugomos naudingos maistinės medžiagos, vitaminai, mineralai, taninai ir polifenoliai.

Žalioji arbata tonizuoja nervų sistemą ir suteikia energijos, normalizuoja cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje, stiprina kraujagyslių sieneles, mažina arterinį kraujospūdį. Kai kurios eksperimentinės studijos parodė apsauginį žaliosios arbatos efektą prieš kai kurias vėžio rūšis.

6 puodeliai arbatos kasdien paveikia tumoro augimą

Amerikiečių mokslininkai vertino žaliosios arbatos antikancerogeninį poveikį prostatos vėžiu sergantiems pacientams.

3-8 savaites prieš numatomą prostatektomiją (prostatos šalinimas) 34 pacientai išgerdavo po 6 puodelius žaliosios arbatos kasdien, kiti 33 (kontrolinė grupė) - tokį patį kiekį vandens.

Tiriamiesiems buvo matuojama serumo PSA koncentracija, prostatos audinio PSA proteino kiekis, žaliosios arbatos polifenolių ir jų metabolitų koncentracija prostatoje, vertinami įvairūs oksidacinius ir uždegiminius procesus atspindintys biomarkeriai: proteinų Ki67 ekspresija (proliferacija), Bcl2, Bax (apoptozė), branduolio faktorius kappa B ir kt.

31 iš 34 vyrų, gėrusių žaliąją arbatą prieš operaciją, prostatos audiniuose buvo rasta katechinų (organinių junginių, pasižyminčių stipriomis oksidacinėmis savybėmis), mažesnis prostatos tumoro intrabranduolinis biomarkeris, specifinio PSA kiekis ir kt. Kontrolinėje grupėje pokyčių nepastebėta.

Studijos metu įsitikinta, kad 6 žaliosios arbatos puodeliai per dieną, mažindami uždegimą ir stimuliuodami apoptozę, gali paveikti prostatos tumoro augimą. Rezultatai patvirtina kitų studijų duomenis, kad žalioji arbata sumažina įvairių vėžio rūšių vystymosi riziką, tačiau įrodymams būtinos detalesnės studijos.

Tikrai sveika, bet su saiku ir ne visiems

„Žalioji arbata tikrai sveika, tačiau ji gali būti skiriama tik profilaktikai, bet ne gydymui“, - savo nuomonę apie šią arbatą išsakė gydytojas urologas medicinos mokslų daktaras Mindaugas Danilevičius.

Natūralaus sveikatinimo ir diagnostikos centro gydytoja natūropatė Irina Karpova „Vakarų Lietuvos medicinai“ sakė, jog naudingosios žaliosios arbatos savybės nuo seno traukia mokslininkų dėmesį. Dabar jau beveik neabejojama, kad joje yra cheminių medžiagų, pasižyminčių antioksidantinėmis,  jauninančiomis savybėmis.

„Tačiau reikėtų prisiminti, kad dar Paracelsas sakė: „Viskas – nuodai, viskas – vaistas; ir viena, ir kita nulemia dozė“. Taip pat primenu, kad atsargiai reikėtų vartoti žaliąją arbata tiems, kurie kenčia nuo podagros, širdies aritmijos ir reumato. Kofeino, esančio žaliojoje arbatoje, didelis kiekis gali neigiamai paveikti sergančiuosius širdies ligomis, kontraindikuotinas nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims“, - perspėjo I. Karpova.

vlmedicina.lt

Šaltinis

Annual American Association for Cancer Research Frontiers in Cancer Prevention Research: Abstract B67. Presented October 18, 2012.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vaikų džiaugsmą gerėjančiu oru apsunkina infekcijos: kaip nuo jų apsisaugoti?
Sezoninės infekcijos kasmet tampa iššūkiu vaikų organizmui – sloga, kosulys, gerklės skausmas ir karščiavimas jį s...
Gydytojų onkologų kompetencija, patirtis ir kolegų nuojauta lėmė sėkmę
Nacionaliniame vėžio centre besigydančio Mindaugo (48 m.) ligos istorija, kaip ir daugeliu atvejų, prasidėjo netikėtai,...
Pavasarį sugrįžta ne tik saulė: kaip palengvinti alergijos simptomus?
Vis dažniau danguje pasirodanti saulė ir pamažu aukštyn kylantis lauko termometro stulpelis praneša apie netrukus sužydė...
70 valandų per savaitę – asmeniniam gyvenimui. Ar tikrai?
Net jei nelaikome savęs perfekcionistais, staiga pajuntame, kad para tiesiog turėtų būti ilgesnė. Tada laiku pabaigtume...
Kartu su gamta bunda ir erkės: ragina nedelsti – erkinis encefalitas gali kainuoti gyvybę
Su pirmaisiais šiltesniais saulės spinduliais į gamtą traukia poilsiautojai, tačiau kartu bunda ir mažieji, bet pavojing...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų