Klausimas. Man jau keletą metų yra žema kūno temperatūra. Anksčiau ji žema būdavo tik tada, kai sveikdavau po peršalimo, temperatūra nukrisdavo ne iki normalios, o apytikriai iki 35,8. Pastaruoju metu temperatūra nuolat būna apie 35,6. Kartais ji nukrenta iki 35,1. Tuomet būna šalta ir prasta savijauta. Šeimos gydytojas siuntė pas endokrinologą, tačiau endokrinologas sako, kad ne į juos reikia kreiptis. Dėl kokios priežasties būna tokia žema temperatūra ir į kokios specializacijos gydytoją reikėtų kreiptis? Iš anksto dėkoju. Elvyra, 69 m.
Atsako šeimos gydytoja Raimonda Rudytė
Pirmiausia reikėtų atlikti kraujo tyrimus pas savo šeimos gydytoją norint atmesti lėtines, infekcines ligas. Svarbi anamnezė, kokiomis ligomis sergate ar sirgote, kokius vaistus vartojate, kokia Jūsų imuninės sistemos būklė.
Dažnai kūno temperatūra sumažėja persirgus virusinėmis infekcijomis, pvz., gripu, tada esant imunosupresijai kurį laiką gali būti stebima žema temperatūra. Jūsų atveju, kai tai trunka keletą metų, reiktų tirti dėl tuberkuliozės, onkologinių ligų, antinksčių, skydliaukės sutrikimų. Dauguma tyrimų galite atlikti pas savo šeimos gydytoją, tačiau vėliau tikrai gali būti tikslingos endokrinologo, imunologo, infektologo, neurologo konsultacijos.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.